Yeniden Yapılandırma Denetimi - Penetra Yeminli Mali Müşavirlik Hizmetleri
Hoşgeldiniz;
Dünya çapındaki varlığıyla, Penetra geniş vizyonu, özenle korunan değerleri ve özellikle kendi çalışanlarıyla; üye firmalarının başarılarına başarı katmayı sürdürmektedir. Takip eden sayfalar, kim olduğumuzu, ne yaptığımızı ve nasıl yaptığımızı anlatmaktadır.
Bu denetimin esasını, şirketlerin performans düşüklüğüne sebep olan etmenlerin araştırılması oluşturmaktadır. Şirketler, birçok sebeple performans düşüklüğü gösterebilir. Bu durum kendisini şirketin sürekli zarar etmesiyle gösterir. Her türlü önleme rağmen kara geçemeyen veya istenen karı yapamayan şirketin işleyişinde, neyin iyi gitmediğini anlayıp, gerekli önlemleri önermek, yeniden yapılandırma denetiminin amacını oluşturur. Bu tür denetimde, Şirketin mali ve finansal kaynaklarının yanısıra, insan kaynakları, zaman yönetim sistemi, kurumsallık derecesi, bütçe uygulama sistemi, araç, gereç, demirbaş, gayrimenkul, ruhsat, vb varlıkları hem mali hem de ekonomik olarak denetlenerek, şirketin hangi sebeplerle optimum ölçeğe erişmesini engelleyen etmenler ortaya konur.
 
Penetra, bu hususta yaptığı çalışmalarla, normal bağımsız denetimlerde ortaya çıkma ihtimali olmayan hususların ancak yeniden yapılandırmayı amaçlayan özel denetimlerle ortaya çıkartılabileceğini ispatlamış bulunmaktadır. Bu denetim finansal denetim bilgisi olduğu kadar sağlam bir ekonomik ve sektörel analiz bilgisi de gerektirmektedir.
 
Penetra, bu hususta, doktoralı ve yüksek lisans derecesine sahip uzman ekibiyle bu hususta iddialıdır.